M25P32-VMW3GB TR Memory IC Chip
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : M25P32-VMW3GB TR
Manufacturer : Micron Technology Inc.
Description : IC FLASH 32MBIT
Category : Memory
Family : Memory
Contact Now
M25P32-VMW3GB TR Specifications
Part Status Last Time Buy
Memory Format FLASH
Memory Type FLASH - NOR
Memory Size 32M (4M x 8)
Speed 75MHz
Interface SPI Serial
Voltage - Supply 2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)